Gmina Słubice miejscem kształcenia “ku przyszłości”
Nazwa projektu:
Gmina Słubice miejscem kształcenia “ku przyszłości” – stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy
Przedmiotem projektu jest stworzenie innowacyjnej edukacji dostosowanej do potrzeb rynku pracy w Gminie Słubice (województwo lubuskie) poprzez wyposażenie jednostek oświatowych w innowacyjne pracownie tematyczne w obszarze kompetencji kluczowych.
Głównym celem projektu jest wyposażenie placówek oświatowych na terenie Słubic w nowoczesne laboratoria dydaktyczne w celu polepszenia warunków kształcenia dzieci i młodzieży Gminy Słubice w celu przygotowania ich do zmieniającego się rynku pracy. Długofalowym celem projektu jest stworzenie w Gminie Słubice warunków do rozwoju gospodarki opartej na wiedzy i na kompetencjach kluczowych.
Celem szczegółowym projektu jest modernizacja i wyposażenie pracowni szkolnych w oparciu o nowoczesne techniki informatyczne, które przyczynią się do budowy społeczeństwa informacyjnego. Inwestycja przyczyni się do realizacji celu w postaci istotnej poprawy wyników egzaminów kończących szkołę podstawową i gimnazjum. Wysokie wyniki będą potwierdzały nabycie kompetencji kluczowych w dziedzinie informatyki, matematyki, fizyki, przyrody, biologii, chemii i języków obcych.
Do innych ważnych celów projektu zaliczamy:
– Rozwój infrastruktury edukacyjnej w Gminie Słubice,
– Zapewnienie optymalnych warunków do rozwoju,
– Wyrównanie szans rozwojowych uczniów objętych projektem.
Projekt zapewnia racjonalne warunki rozwojowe uczniom niepełnosprawnym. Projekt w sposób znaczący uwzględnia udogodnienia dla osób obarczonych różnoraką niepełnosprawnością tak żeby w możliwie najmniejszy sposób odczuwały dyskomfort wynikający z niepełnosprawności. Projekt przewiduje szereg udogodnień i elementów wspomagających proces kształcenia dzieci niepełnosprawnych. Poprzez indywidualne podejście i zapewnienie warunków do rozwoju kompetencji kluczowych zapewnione zostaną równe szanse dla uczniów niepełnosprawnych w życiu zawodowym.
Okres realizacji projektu obejmuje lata 2016–2017.
Całkowita wartość projektu:
4 548 861,51 zł
Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 3 866 506,83 zł.