• Sobótka - plakat Gmina
  Zapraszamy na Sobótkę – festyn z okazji Nocy Świętojańskiej
  Czytaj więcej
 • Za nami kolorowy Dzień Dziecka Dzieci
  Za nami kolorowy Dzień Dziecka w Słubicach (zdjęcia)
  Czytaj więcej
 • Gmina
  Prof. Krzysztof Ruchniewicz odebrał 22. Nagrodę Viadriny
  Czytaj więcej
 • Inwestycje w gminie Gmina
  W gminie inwestycja goni inwestycję
  Czytaj więcej

Cykliczne imprezy

 

Dni Muzyki nad Odrą  

Międzynarodowy Festiwal Dni Muzyki nad Odrą to jedna z największych imprez muzycznych Europy Środkowej. Wydarzenie to, już od wielu lat, przyciąga rzesze melomanów z Polski i Niemiec m.in. do Słubic, Frankfurtu nad Odrą, Zielonej Góry i wielu innych miast na pograniczu.  Na festiwal składa się kilkadziesiąt koncertów symfonicznych,  kameralnych, odbywających się w marcu po obu stronach Odry. Muzyka przekraczając granice, przemawiając wtedy językiem uniwersalnym,  pomaga budować mosty i jest zaproszeniem do dialogu. Dyrektorami artystycznymi festiwalu są: Sabine Völker z Brandenburskiej Orkiestry Państwowej i Czesław Grabowski, który kieruje Filharmonią Zielonogórską.

UNITHEA

Festiwal Teatralny UNITHEA , to wyjątkowy festiwal, który tworzą studenci  kulturoznawstwa, Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, w ramach seminarium. Gości on, każdego roku w czerwcu, w Słubicach i Frankfurcie, proponując mieszkańcom spektakle i akcje artystyczne, w których poruszane są ważne tematy egzystencjalne i społeczne.  Festiwal przybliża widzom zarówno klasyczny teatr, jak również sztukę eksperymentalną.  Organizowany jest przy wsparciu m.in. frankfurckiego Forum Kleista i Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Jego historia sięga roku 1997.

Miejskie Święto Hanzy   

Każdego roku w lipcu, w Dwumieście Słubice-Frankfurt, organizujemy trzydniowe Miejskie Święto Hanzy „Kolorowy śledź- swawolny kogucik”. To największa tego typu impreza na polsko-niemieckim pograniczu, w której uczestniczy ok. 100 tys. osób z obu stron Odry. Wspólna zabawa, koncerty gwiazd, obcowanie z historią, biesiadowanie… to tylko niektóre elementy tego święta. Burmistrzowie Słubic i Frankfurtu  otwierają Miejskie Święto Hanzy na moście łączącym nasze miasta, częstując zebranych bułkami ze śledziami i piwem z frankfurckiego browaru. Dlaczego akurat śledziami?  To nawiązanie do historii, bo w średniowieczu, handel śledziami stanowił ważną gałąź frankfurckiej gospodarki. Przynależność miasta do  Związku Hanzeatyckiego dawała mu przywilej importu solonych śledzi ze Szwecji. Swawolny kogucik, który jest w nazwie imprezy, nawiązuje natomiast do kogutów, które są w herbach obu naszych miast. 

Festiwal Nowej Sztuki “lAbiRynT

W październiku do Słubic i Frankfurtu zjeżdżają artyści z całego świata, żeby wspólnie z widzami odkrywać tajemnice labiryntu sztuki współczesnej. Przez trzy festiwalowe dni odbywa się kilkadziesiąt akcji artystycznych: wystaw, pokazów filmowych, spotkań z artystami, wykładów, performance i happeningów. Organizatorami festiwalu są: Galeria OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenie Słubfurt. Kuratorami: Anna Panek-Kusz, Michael Kurzwelly i prof. Jerzy Olek, pomysłodawca lAbiRynTu.  

Festiwal Piosenki Autorskiej i Muzyki Świata transVOCALE  

Trzy dni, dwa miasta, jeden festiwal – to hasło towarzyszy co roku festiwalowi, który  organizują wspólnie Stowarzyszenie transVOCALE e.V., Messe und Veranstaltungs GmbH z Frankfurtu nad Odrą oraz Słubicki Miejski Ośrodek Kultury. Poprzestać na tym stwierdzeniu byłoby jednak zbyt dużym uproszczeniem, ponieważ transVOCALE  to zdecydowanie więcej! To rozpoznawalna marka, budowana od 2004 roku, muzyczny tygiel kultur, to okazja do posłuchania zarówno lirycznych koncertów jak i gorących rytmów z całego świata.  W tą muzyczną podróż zabieramy publiczność w listopadowe wieczory ,ubarwiając mieszkańcom jesienną aurę. Przyjęło się nawet określenie, że transVOCALE to piąta pora roku. Zapewniamy- bardzo niezwykła i kolorowa! 

Aktywny Kalendarz Adwentowy

Przez dwadzieścia cztery grudniowe dni, polskie i niemieckie instytucje, szkoły i  stowarzyszenia, z obu stron Odry, otwierają swoje drzwi dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu. Aktywny Kalendarz Adwentowy to cykl kilkudziesięciu wydarzeń przygotowanych przez mieszkańców, i dla mieszkańców, Dwumiasta, żeby wspólnie przeżyć czas oczekiwania na święta, a także, żeby poznać tradycje kultywowane w kraju sąsiada. Częścią Aktywnego Kalendarza Adwentowego jest bożonarodzeniowy jarmark, odbywający się po obu stronach Odry oraz Preludium Bożonarodzeniowe – widowisko przygotowywane przez słubickich muzyków, wokalistów i tancerzy, pod egidą Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury

 


Akademicka 1
69-100 Słubice

tel: 95 737 20 00

fax: 95 758 28 80
email: slubice@slubice.pl
GODZINY URZĘDOWANIA:

poniedziałek – piątek 8:00 – 16:00

Przyjęcia interesantów:

mieszkańcy przyjmowani i obsługiwani są w poniedziałki wtorki, czwartki i piątki w godzinach: 8:00 – 14.00
w środy w godzinach: 10.00 – 16.00.

Informujemy, że w wydziale USCiSO obowiązuje system kolejkowy. Bilety można pobrać bezpośrednio w biletomacie w poniedziałki,wtorki,czwartki i piątki w godz. 8:00-13:00 oraz w środę10:00-15:00 do ich wyczerpania, lub po uprzedniej rezerwacji wizyty przez stronę: https://bezkolejki.eu/umslubice
Więcej informacji w tym artykule.

>Klauzule informacyjne RODO<

>Deklaracja dostępności<

BEZPOŚREDNI KONTAKT Z PRACOWNIKAMI URZĘDU

Pełna lista telefonów i adresów e-mail z podziałem na poszczególne wydziały i biura urzędu znajduje się w strukturze urzędu.
NEWSLETTER

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyżej podanych danych w celu otrzymywania powiadomień

POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ